Трускавець, Східниця, Моршин. Відпочинок в Карпатах та Закарпатті


1 USD 24.9 UAH 1 EUR 27.5 UAH
 Viber   WhatsApp   Skype 

16.01.2019

Туристичний збір 2019

З 1 січня набувають чинності зміни до Податкового кодексу, внесені Законом України від 23.11.2018 р. № 2628-VIII. Зокрема внесено зміни до ст. 268 ПКУ, яка регулює порядок оподаткування туристичним збором.

Нагадуємо, що платниками туристичного збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених пп. 268.5.1. ПКУ.

Ставка туристичного збору встановлюється за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), у розмірі:

  • до 0,5 відсотка - для внутрішнього туризму;
  • до 5 відсотків - для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

Тому звертаємо Вашу увагу на те, що ця сума буде додатково нараховуватися до вартості проживання (ночівлі) та оплачуватися по приїзді в обраному Вами місці проживання!

Для громадян України це приблизно до 20,87 грн., для іноземців - до 208,65 грн. за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі).