RU
1 USD 28 UAH 1 EUR 33.95 UAH
оплатити рахунок онлайн

Головна / Блог / Незабутня мандрівка по Західних Ґорґанах

Незабутня мандрівка по Західних Ґорґанах

Під час цієї триденної мандрівки Ви подолаєте понад 30 км та отримаєте вдосталь позитивних емоцій від чудових краєвидів. 

Наш маршрут розпочався з села Мислівка.

Мислівка - село Долинського району Івано-Франківської області, розташоване біля місця впадіння річки Ільниці у Свічу, на висоті 680 м н. р. м., неподалік від межі Сколівських Бескидів і Ґорґан. Через село проходить траса з Долини на Вишківський перевал і далі на Міжгір'я та Хуст.

Ресторан-колиба Ведмідь

Залишивши автомобілі  біля ресторану-колиби «Ведмідь» (40 грн. за автомобіль в добу), вирушаємо в сторону полонини Мшана  (синій маркер маршруту, маршрут гарно промаркований, спасибі небайдужим). Дорога проходить повз гірську р. Свіча, потім звертає ліворуч на її притоку - р. Правич. Щоб скоротити час, необхідний для подолання маршруту до полонини, можна скористатися послугами тутешнього водія і «з вітерцем» прокатати пару кілометрів по бездоріжжю (за 7 осіб заплатили 700 грн.) - дорога займе 40-50 хв. Добрий настрій гарантовано!

Ріка Свіча

Телефон кермувальника «джипа» Івана +38 (096) 757-91-24. Всього маршрут з ресторану-колиби «Ведмідь» до полонини Мшана близько 12 км, з них проїхати на авто можна близько 8 км, решту 4 км йдемо пішки. Вже неподалік полонини Мшана стежка розходиться, ліворуч можна йти на Ґорґан Ілемський (чорний маркер), праворуч до полонини Мшана (синій і чорний маркери) і до Яйка Ілемського (синій маркер). 

Дорога на гору Яйко Ілемське

На полонині Мшана готуємося до першої ночівлі. Поруч струмок та багато чорниці. Звідси зранку вирушимо на гору Яйко Ілемське. Радимо зранку ситно попоїсти, бо маршрут другого дня буде найдовший і непростий.

Яйко Ілемське - гірська вершина в межах Долинського району Івано-Франківської області, на південний схід від села Мислівки. Висота 1680 м. Назву гора отримала за характерну форму, що нагадує яйце.

Гора Яйко Ілемське

Насолодившись вдосталь краєвидами, повертаємося по цьому ж маршруту (синій маркер) на полонину Мшана, де робимо перекус і вирушаємо на гору Ґорґан Ілемський (чорна позначка).

Краєвиди з гори Яйко Ілемське

Спорядження ми залишали на поляні Мшана, щоб не носити туди-сюди зайву вагу (потрібно вміти гарно заховати smiley ). Це по бажанню!

с

Дотримуючись чорного маркування, рухаючись казковим лісом (хоч деколи зустрічалися невтішні картини вирубки лісу і повалених дерев буревієм sad ) та кам’яними розсипами, з декількома зупинками попити водички, ми дісталися місця призначення - гори Ґорґан Ілемський.

По дорозі на гору Горган Ілемський

Ґорґан Ілемський - гірська вершина в Українських Карпатах, у масиві Ґорґани, на хребті Аршиця. Розташована на межі Долинського та Рожнятівського районів Івано-Франківської області. Висота 1586,9 м. Вершина асиметрична, конусоподібна, з крутими (25-40°) схилами. Поширені кам'яні осипища, «кам'яні річки». Вершина безліса, складається з пісковиків. На схилах - хвойні ліси (ялина, сосна). На схилі гори розташоване заповідне урочище - Урочище Аршиця.

Гора Горган Ілемський

З гори Ґорґан Ілемський відкриваються чудові краєвиди, якими можна милуватися вічно. 

Краєвиди з гори Горган Ілемський

Далі, спускаючись крутими схилами і дотримуючись жовтого маркера, ми прямуємо до полонини Німецька, де і заночуємо біля джерела.

Відпочинок в Західних Горганах

Рухаючись полониною, ми не змогли не зупинитися,  щоб не поласувати чорницею та малиною. Але під час поповнення вітамінного балансу слід не забувати про мошкару та борщовик, щоб не повернутися скусаним і попеченим. Туристів у цих місцях небагато, проте, по дорозі Ви можете зустріти білу собачку, яка як ми зрозуміли, вподобала собі обирати туристів і подорожувати з ними по вже вивченому нею маршруту. Спочатку ми думали, що вона заблукала, але побачивши її в селі Мислівка, зрозуміли, що це «тутешній гід», який любить долати кілометри і смачненько поїсти з туристами в горах.

Дорога на гору Великий Пустошак

На третій день нашої мандрівки маршрут пролягав через гору Великий та Малий Пустошак в село Мислівка: дві вершини та крутий довгий спуск в село. Після дощу було важко спускатися по крутих схилах, вкритих камінням і корінням дерев.

Краєвиди з гори Великий Пустошак

Великий Пустошак - гірська вершина розташована на північний захід від гірської вершини Ґорґан Ілемський. Висота 1423 м.

Гора Великий Пустошак

Діставшись нашого місця призначення, випили холодного пива в ресторані-колибі «Ведмідь», прийняли холодний душ (за додаткову плату) і вирушили до рідного дому.

 

© УкрЗахід - Мар'ян Мацько / похід з друзями  9-11 серпня 2019 р.