1 USD 27.7 UAH 1 EUR 32.5 UAH

Головна / Блог / Територія Довбуша

Територія Довбуша

Саме в час, коли маршрут сягає густих лісів і гірських силуетів, розпочинається справжнє володіння українських Карпат – сизих і предвічних. І здається, що тут, у Яремчанському краї, вони були завжди…

Яремче

Містечко Яремче є одним з найвідоміших гірських курортів України. Місто утворює адміністративний центр Яремчанського регіону, до якого входять мальовниче селище Ворохта, села Микуличин, Татарів, Яблуниця та Поляниця.

Яремче оточене горами: найближчі - Горган і Маковиця. Одна з найвищих вершин хребта - Велика Рокита (1110 м). Неподалік красується гора Довбушанка.

На території Яремчанського краю розташований Карпатський національний природний парк, що входить до складу природно-заповідного фонду України. Рельєф території парку формувався тривалий час, бо колись на цьому місці, кажуть, був океан. На дні океану нашаровувалися пісок, глина, вапняк, які після відступу води скам’яніли та під дією природних факторів утворили сучасні гори.

Карпатський національний природний парк

Потрапивши сюди розумієш, що повітря шумних автострад і цього краю схоже між собою настільки, наскільки подібними є смак води з крана та гірського джерела. Нотки смерекових "парфумів" переплітаються з духмяним ароматом сіножаті та білих грибів - можна дихати і не надихатись…

Яремчанський регіон багатий на самобутні традиції, дерев'яні храми, а також на справжні туристичні перлини: з Ворохти розпочинається знаменита Говерла, а поблизу Поляниці приваблює лижників курорт Буковель.

Курорт Буковель

Містечко інтенсивно розбудовується: санаторії, готелі, гуцульські колиби; жителі, як невтомні бджілки, клопочуться біля приватних садиб.

Туристичне дозвілля тут різноманітне: пішохідні оглядові та еколого-пізнавальні екскурсії, велосипедні маршрути, мандрівки на конях, турпоходи в гори.

Водоспад Пробій

Живописна панорама відкривається кожному, хто побував на водоспаді "Пробій", що каскадом спадає у річку Прут. "Тече вода, бистра вода" і заряджає неймовірною енергетикою: стоячи на мості, над цією киплячою бурхливою вирвою, не віриться, що стихія здатна бути такою красивою і небезпечною. По один бік моста розташований сувенірний ринок, де можна придбати вироби місцевих майстрів. А вище за течією річки Прут серед лісу є кам'яні скелі – з ними пов’язано ім’я ватажка селянських повстанців Олекси Довбуша. Саме тут, за народними переказами, він і переховувався певний час.

Автор: Уляна Мацько