пропозиції з поселення пошук бази
Головна / Блог / Національний природний парк "Сколівські Бескиди"

Національний природний парк "Сколівські Бескиди"

Що побачити?

Урицькі скелі - визначна природна та архіеологічна пам'ятка. Поблизу села Урич, на лівому схилі долини потоку Уричанка, серед лісу височіють величні урвисті скелі висотою до 50 м. Тут знайдено рештки стін та будівельних конструкцій, які є залишками давньоруської фортеці Тустань.

Урицькі скелі

Урицькі скелі

Державний історико-культурний заповідник Тустань - унікальна пам'ятка історії та архітектури IX-XVI ст., аналогів якої немає в Європі.

Державний історико-культурний заповідник Тустань

Державний історико-культурний заповідник Тустань

Гора Парашка (1268 м) - найвища вершина Сколівських Бескидів, з якої відкриваються мальовничі краєвиди.

Гора Парашка

Гора Парашка

Кам'янецький водоспад розташований за 7 км від міста Сколе, вгору за течією річки Кам'янки (поворот на село Кам'янка між м. Сколе і с.Верхнє Синьовидне). Неподалік водоспаду є облаштовані місця для відпочинку, оглядові майданчики.

Камянецький водоспад

Кам'янецький водоспад

Водоспад Гуркало - водоспад на Великій Річці, що протікає неподалік м. Сколе, за 4 км на південний захід від автомобільного мосту, в центрі села Корчин.

Водоспад Гуркало

Водоспад Гуркало

Приблизно за 1,5 км від водоспаду на р. Кам'янка по стрімкому схилу стежка підіймається до унікального природоохоронного об'єкта - Журавлиного урочища. В урочищі розташоване таємниче озеро Журавлине (місцева назва - Мертве озеро). "Мертвим" Журавлине озеро називають через те, що вода в ньому насичена сірководнем, тому живі організми тут не живуть. Відстань від центру м. Сколе - 8,5 км.

Журавлине озеро

Журавлине озеро

Популяція зубрів у лісництві с. Майдан, урочище Мальмансталь.

Популяція зубрів у лісництві с. Майдан

Популяція зубрів у лісництві с. Майдан

Радимо скористатися ще однією нагодою помилуватись мальовничими карпатськими краєвидами, піднявшись крісельною дорогою "Захар Беркут" на гору Високий Верх. Ця послуга доступна для туристів у будь-який сезон. Довжина канатної дороги - 3 км.

Крісельна дорога Захар Беркут

Крісельна дорога "Захар Беркут" на гору Високий Верх

Флора і фауна

Флора. На території парку зростає понад 50 видів рослин, які занесені до Червоної книги України, серед них: астранція велика, баранець звичайний, шафран Гейфелів, кілька видів пальчатокорінника та інші.

Сколівські Бескиди. Флора

Фауна. Загалом охороняються 11 видів тварин, які занесені до Європейського червоного списку, та 30 видів - до Червоної книги України. Серед ссавців є олень благородний, козуля, кабан дикий, заєць-русак, лисиця, вовк, ведмідь бурий та ін. Серед червонокнижних видів особливу увагу приділяють популяції зубрів. Серед птахів трапляються рідкісні види, занесені до Червоної книги України: глухар, лелека чорний, підорлик малий, беркут, шуліка рудий, сорокопуд сірий.

Сколівські Бескиди. Фауна

Екологічні стежки

Усі охочі можуть ознайомитися з природою парку, здійснивши подорожі за еколого-пізнавальними маршрутами.

"До старовікових лісів": протяжність - 5 км. З м. Сколе прямуємо до рекреаційного пункту "Павлів потік", який розташований за мостом через річку Опір. Саме тут розпочинається маршрут до старовікових насаджень. Основні туристичні об'єкти маршруту: рекреаційна зона "Павлів потік", штучно створений водоспад, 40-50-річне ялицеве насадження, ялиця "Три сестри", джерело залізної води, ялицевий ліс віком понад 100 років, зарослі вільхи сірої на болоті, урочище "Бучина", ялицево-букові старовікові насадження.

"Долиною річки Кам'янка": протяжність - 4 км. Маршрут бере початок від автобусної зупинки "Дубина", поряд з якою - штучно створений дубовий гай віком понад 100 років. Наступний пункт шляху - джерело мінеральної води типу "Нафтуся", водоспад на р. Кам'янка. Закінчується стежка біля озера Журавлиного.

"На гору Лопата": протяжність - 9 км. Маршрут починається у м. Сколе. Підйом на вершину г. Лопата триває близько 3-4 год. і пролягає здебільшого буковим лісом, частково - мальовничими галявинами і полонинами, з яких відкриваються широкі краєвиди навколишніх гір. Наприкінці літа і восени тут багато ягід та грибів. З вершини видніються краєвиди на хребет Зелем'янка та інші вершини Сколівських Бескидів. На вершині гори встановлений хрест на честь загиблих у бою з німецькими та угорськими військами воїнів УПА. Неподалік вершини є криниця.

"На гору Парашка через водоспад Гуркало": протяжність - 21 км. Маршрут: с. Корчин - водоспад Гуркало - г. Парашка - м. Сколе. Пішохідний маршрут найзручніше розпочинати з с. Корчин, що лежить біля підніжжя гори за 4,5 км від залізничної станції Верхнє Синьовидне.

"Росохацькі полонини" - гірський хребет на території Сколівських Бескидів. Найбільші вершини: Високий Верх - 1176 м, Менчіл - 1085 м. Протяжність - 25 км. Цей пішохідний шлях варто починати зі старовинного с. Мита. Прекрасна видимість з полонини практично на всі гірські масиви Львівщини чергується з прохолодою заліснених ділянок. Відвідання найближчих сіл дасть нагоду познайомитись із автентикою бойківського краю, зокрема зі старовинними сакральними та побутовими пам'ятками.

Високий Верх

Вид з гори Високий Верх

Локації для спостереження за птахами

У гори можна їхати, щоб побачити унікальні види птахів, які в Україні трапляються лише на території Карпат. Біля річки Опір ви зустрінете пронурка та плиску гірську.

Прогулюючись лісом біля водоспаду Кам'янка чи маршрутом до гори Парашка, маєте шанси зустріти золотомушку червоночубу, синицю чорну, шишкаря ялинового. Терплячий спостережник знайде в лісі також дятла трипалого, горіхівку, дрозда-омелюха та малу мухоловку. Дуже потайними та рідкісними тут є орябок, сич волохатий та сичик-горобець.

Як добратись?

Потягом: Київ - Чоп, Львів - Ужгород, Львів - Мукачево та ін. Купити квитки на потяг онлайн.

Автомобілем: автошлях Е471 Львів - Мукачево

GPS: 49.079722   23.392102