1 USD 27.75 UAH 1 EUR 32.25 UAH

Головна / Блог / Східниця. Та, що запаморочить і зцілить…

Східниця. Та, що запаморочить і зцілить…

Пишно-зелені гірські хвилі Карпат розкинулись по значній частині Центральної Європи, але тільки на Львівщині, серед різнотрав'я і гір, б'ють цілющі джелела мінеральних вод, повторення яким у світі немає. Найбільше цих джерел під знаменитою назвою "Нафтуся" – у Східниці.

Курорт Східниця

Краєвид Східниці відкривається нам мальовничою долиною на березі річки Східничанка, оточеній розкішними гірськими пасмами. Можна припустити, що назва селища походить від назви цієї річки. Однак, за легендою, на цій гірській місцевості було поселення під назвою Золота Баня, знищене татарами під час нападу на фортецю Тустань. Жителі, яким вдалося вижити, почали сходитися назад - звідси і назва.

Це миле гірське селище, сховане в скарбниці самої карпатської природи налічує 38 джерел і 17 свердловин мінеральних вод. Мінеральна вода, що зароджується у глибинах землі, у поєднанні з органічними р ечовинами і мікроелементами утворює феномен своєї цілющої властивості.

На невеличкій території Східниці зосереджені різні види лікувальних вод:

- слабомінералізовані, зокрема з підвищеним вмістом органічним речовин (джерела №1, 3,26) та вираженою жовчогінною дією (джерела №5,8,9,10, 25, 1с, 18с);

- слабомінералізовані залізисті (джерела №13,15);

- середньомінералізовані, гідрокарбонатні і хлоридно-гідрокарбонатні натрієві (джерело №2с).

Багаторічними дослідженнями було встановлено, що мінеральні води Східниці успішно лікують захворювання нирок, печінки, жовчного міхура, жовчовивідних шляхів, порушень обміну речовин, хвороб шлунково-кишкового тракту, солеві діатези, підвищену і понижену кислотність шлунка, малокрів’я, цукровий діабет, допомагає вивести з організму радіонукліди, очищають організм від шлаків.

Курорт Східниця

П'ять років тому Східниця стала бальнеологічним курортом імені О.Стоцького, завдяки якому відкрито першу свердловину мінеральної води “Нафтуся”, і зараз інфраструктура селища впевнено прямує до міжнародного розвитку.

Зараз гірський курорт інтенсивно розбудовується: нові кав'ярні, санаторії, готелі… Тут Вас зустріне професійний персонал оздоровчих комплексів та привітні мешканці. Стежинки до санаторіїв у цьому карпатському краю в'ються, наче Східничанка. А біля моста через річку височить білокам'яна скульптура БожоїМатері. Вона – оберіг Східниці.

Романтика смерекових борів, ледь відчутні ефірні смоли, джерельний передзвін води – приємно запарочать голову і думками викрадуть вас подалі від щоденних турбот, шумливих авто та надокучливих мобільників. А хто скуштував ковток свіжого східницького повітря, настояного на хвойних лісах і духмяних травах , і прохолодною, неймовірно чистою водою, той носить у серці незабутній присмак справжнього живого відпочинку на лоні природи.