Головна / Блог / Що цікавого глянути на Закарпатті?

Що цікавого глянути на Закарпатті?

Берегівський район

Берегівський район розташовано у південно-західній частині Закарпатської області. На півночі він межує з Мукачівським районом, на сході - з Іршавським та Виноградівським, на заході з Ужгородським районом, на півдні і південному заході проходить кордон України з Угорщиною.

Берегівщина - єдиний район Закарпаття, де так багато свердловин з гарячою мінеральною водою, насиченою залізом. У місті Берегові та селі Косонь знаходяться унікальні басейни з термальною водою.

Термальні басейни Косино

Термальні басейни Косино

На території району знаходиться старовинна готична церква з дерев'яною дзвіницею (XIV - XVII ст.) у с. Четфалва. Не менш цікавою є пам'ятка архітектури у с . Бене - готичний костел XI - XIV століть.

Великоберезнянський район

Великоберезнянський район розташований у північно-східній частині Закарпатської області. Межує з Перечинським та Воловецьким районами Закарпатської та Турківським районом Львівської області України. Західна межа є кордоном з двома державами - Словаччиною та Польщею.

Гірськолижний курорт Красія

Гірськолижний курорт "Красія"

На території району знаходиться багато унікальних пам'яток природи, серед яких Ужанський національний природний парк, де збереглися ялицево-букові ліси та праліси, міжнародний біосферний резерват "Східні Карпати - Стужиця", кілька заповідників. Є багато мінеральних джерел типу "Нафтуся", "Нарзан", "Єсентуки". для любителів лижного відпочинку працює гірськолижний курорт "Красія".

Виноградівський район

Виноградівський район - район у південній частині Закарпатської області. Межує на півночі з Іршавським, на сході - з Хустським, на заході - з Берегівським районами. На півдні району проходить кордон України з Румунією, а на південному заході - з Угорщиною.

Виноградники на Закарпатті

Виноградники на Закарпатті

Виноградівщина недарма має таку назву: край здавна славиться своїми виноградниками (відомі з III століття). На Чорній горі над райцентром дотепер ростуть унікальні кущі дикого винограду. У районі вирощують чимало сортів винограду: Ізабелла, Лідія рожева, Вільдер, ноа, Делавар рожевий, Отелло та багато інших.

Відвідавши Виноградівщину, ви насолодитеся мальовничою природою і відчуєте її цілющу силу, познайомитися з привітними та щирими людьми, пізнаєте народні традиції та звичаї.

Воловецький район

Воловецький район закарпаття розташований на півночі області та межує з Великоберезнянським на заході, Свалявським на півдні і Міжгірським на сході районами Закарпатської області, а також з Львіською областю України.

Парапланеризм (полонина Боржава)

Парапланеризм (полонина Боржава)

Відпочинок на Воловеччині передбачає, як спокійний так і активний відпочинок. На ваш вибір смачна місцева гастрономія та відвідування фестивалів. Щодо активного відпочинку тут є можливість займатися парапланеризмом (полонина Боржава), покататись на квадроциклах, а також взимку ви насолоджуватиметесь катанням на лижах та на сноуборді.

Іршавський район

Іршавський район розташований у центральній частині Закарпатської області. Район межує на сході з Міжгірським, на південному сході - з Хустським, на півдні та південному заході - з Виноградівським та Берегівським, на заході - з Мукачівським і на півночі з Свалявським районами Закарпатської області.

Боржавська вузькоколійка

Боржавська вузькоколійка

На території району є багато туристичних принад, серед яких музей-кузня "Гамора" (с. Лисичево), ланшафтний парк "Зачарований край", оліготрофне болото "Багно" та місцева вузькоколійка, подорож якою надасть можливість помилуватись неповторними краєвидами сільської місцевості.

Міжгірський район

Міжгір'я - таку поетичну назву має селище міського типу, розташоване в гірській уголовині між полонинами Боржава і Красна. І дійсно, куди не глянеш - гори. Район вабить стрімкими потічками, мінеральними джерелами, легендами.

Міжгірський район розташований у північно-східній частині Закарпаття, межує з Львівською, Івано-Франківською та п'ятьмя районами Закарпатської області.

Озеро Синевір

Озеро Синевір

Найвищі гірські вершини району: Стримба (1719 м), Кам'янка (1587 м), Боржавська полонина з вершиною Стой (1677 м.). Територія району багата водними ресурсами. Найбільші річки: Ріка та Теребля. Тут знаходиться один із найгарніших водоспадів України - "Шипіт" та найбільше високогірне озеро Українських карпат - Синевір.

Мукачівський район

Мукачівський район розташований у західній частині Закарпатської області. Район межує з Ужгородським, Берегівськм, Іршавським, Перечинським та Свалявським районами.

Замок Паланок

Замок Паланок

Це край живописних Карпатських гір та лісів, самобутньої культури, яка гармонійно поєднує далеке минуле з об'єктами сучасності. На вас чекають таємниці середньовічних замків та палаців, історії і традиції краян.

Перечинський район

Перечинський район - мальовничий регіон Закарпатської області, з живописною та різноманітною природою. Район межує на заході зі Словацькою Республікою, на півночі - з Великоберезнянським і Воловецьким районами, на сході - зі Свалявським, на півдні - з Мукачівським та Ужгородським районами Закарпаття.

Підйомники на гору Високий Верх

Підйомник на гору Високий Верх (1413 м)

Це неповторний і дивовижнйи край з могутніми віковічними лісами, цілющими джерелами та родючими землями. На Перечинщині - знаменита полонина Руна (1472 м), основні вершини - Менчул (1295 м), Високий Верх (1413 м) та Рівний Плай (1228 м). Перечинський край заворожує красою довкілля, щедрими дарами природи, самобутньою культурою, цікавою говіркою місцевих жителів, різноманітною і смачною кухнею.

Рахівський район

Рахівщина - великий туристичний район. Любителів подорожей тут зустрінеш у будь-яку пору року. Рахівський район займає найбільш високогірну частину Українських Карпат. Тут знаходиться найвища вершина України - гора Говерла (2061 м), географічний центр Європи, найбільші праліси Європи, джерела цілющої мінеральної води, бере початок найбільша притока Дунаю - річка Тиса, Карпатський біосферний заповідник, територія якого віднесена до найцінніших екосистем Землі і входить до міжнародної мережі біосферних заповідників ЮНЕСКО. У Європі цей унікальний, високогірний район України знають як регіон, де разом з природою збереглися самобутня гуцульська культура корінних жителів краю.

Географічний центр Європи

Географічний центр Європи

Восени в цьому районі випадає мало опадів, дні стоять теплі, вночі бувають заморозки. Сніг на Драгобраті випадає в кінці листопада і лежить до кінця квітня, а подекуди і до самого літа. На схилах гори Стіг (1707 м) можна їздити на лижах ще в травні. Весна настає в горах пізніше, ніж на рівнині, але вже у квітні з-під снігу пробиваються проліски та шафран. У травні-червні цвітуть сади, ліси й гори покриваються буйною зеленню. Якщо ви прагнете відчути неповторний гуцульський колорит, насолодитися природою та красою гір - приїзджайте на Рахівщину!

Свалявський район

Свалявщина розташована в центральній частині Закарпатської області, у передгірній частині Карпат. Тут зосереджена більшість мінеральних вод України (понад 100 родовищ). Вони унікальні за своїм складом та лікувальними властивостями. Сприятливий клімат дозволяє розвивати на території району різні види літнього та зимового відпочинку.

Споруда архітектури XVII ст.

Споруда архітектури XVII ст.

Край також відомий оригінальною спорудою архітектури XVII ст. - дерев'яною церквою у с. Бистре та пам'яткою природи - дуб у центрі міста, вік якого сягає 500 років.

Тячівський район

Тячівський район розташований у південно-східній частині Закарпатської області. Межує з Хустським, Міжгірським та Рахівським районами Закарпатської області, на північному-сході з Івано-Франківською областю та на півдні - з Румунією.

Перевал Легіонів

Перевал Легіонів (1100 м)

Переважну частину території району займають гори, а найвищою точкою Тячівщини є вершина Братківська (1788 м). На Тячівщині знаходиться чимало високих гір та хребтів: Странжул(1630 м), Гропа (1494 м), Угорська (1294 м), а також перевал Легіонів (1110 м). Між гірськими вершинами знаходиться уголовина Усть-Чорнянська. Великі таємниці природи ще дотепер зберігають печери Тячівщини: соляні (Солотвинські копальні), карстові (Кам'яні ворота, Діравий камінь, Відмеже ікло, Прозорих стін, Білих стін, Романія, Вів, Чурь, Княгиня, Дружба, Гребінь, Перлина, Синаторій, Чертіж, Молочний камінь, Термокса мала). У районі знаходиться близько 60 пам'яток архіології, історії та монументального мистецтва. Серед них городище Кануна (VI - V ст. до н.е.), Карпатські кургани (IV - III ст. до н.е.), залишки замкових та фортифікаційних споруд. 

Ужгородський район

Ужгородський район розташований в західній частині Закарпаття. На півночі межує з перечинським районом, на сході та південному сході з Мукачівським та Берегівським районами. У районі проходять кордони України: на півдні з Угорщиною, на заході із Словаччиною.

Ужгородський замок

Ужгородський замок

Завдяки вдалому геополітичному положенню в районі активно розвивається туристично-рекреаційна галузь. Гостям та мешканцям району пропонуються різноманітні послуги: це відвідування історико-архітектурних пам'яток, дегустація вин, екскурсії на конях та найкращі туристичні маршрути.

Хустський район

Хустський район знаходиться у передгірській та гірській зоні серединної частини Закарпаття. Південні межі району проходять по державному кордону з Румунією.

Хустський замок

Хустський замок

Своєрідною візитною карткою Хустщини є архітектурні споруди: 3 унікальні дерев'яні пам'ятки народної архітектури з елементами готики: у с. Крайниково - церква Михайла (1662 р.), у с. Сокирниця - церква Миколая (1709 р.), у с. Олександрівка - церква Параскеви (перша половина XVII ст.). Стрімкі шпилясті вежі гармонійно поєднуються з ідеальними пропорціями та формами цих простих та невимушених будівель. Також у місті Хуст знаходиться фортифікаційна споруда, що існувала в XI -XIII століттях - Ху́стський за́мок.

Якщо ви вирішили завітати до Закарпаття, пропонуємо вам переглянути варіанти розміщення як в приватному секторі Закарпаття так і придбати путівку з лікуванням та харчуванням в один із санаторіїв Закарпаття.