Головна / Блог / Жива вода "Нафтуся" в Трускавці

Жива вода "Нафтуся" в Трускавці

Офіційною датою народження курорту Трускавець вважається 1827 рік, коли була організована водолікарня на 8 кабін для мінеральних купелів (ванн). Проте всесвітній славі курорт Трускавець завдячує не хлоридно-натрієвим водам, а цілющій воді "Нафтуся", вперше згаданій в документах ще в 1469р., а детальніше описаній у 1578р. королівським лікарем Войцехом Очко. Початок науковому дослідженню "Нафтусі" заклали львівський аптекар Т. Торосевич, котрий вперше зробив її хімічний аналіз в 1835р. і лікар А. Машек, котрий описав у 1836р. її лікувальну дію. Багаторічні широкомасштабні клінічні і експериментальні дослідження дали багатющий матеріал про воду "Нафтуся", її походження та механізми профілактичної і лікувальної дії на організм людини.

Трускавецька Нафтуся

Місцем утворення "Нафтусі" є курортний парк у місті Трускавець. Атмосферні опади, просочуючись кріз грунт, захоплюють з нього органічні гумусові сполуки, атмосферні гази, бактерії і в такому вигляді досягають водоносного горизонту. "Нафтуся" на 2/3 складається із нафтопродуктів (парафіни, моноолефіни, дієни і моноциклоолефіни, алкілбензоли, алкенілбензоли, поліароматичні вуглеводні, алкілнафталіни, сірковмісні сполуки), а на 1/3 - із продуктів їх переробки мікробами (карбонові кислоти, сірковмісні сполуки, складні ефіри ароматичних кислот, алкілфеноли). Трускавецька "Нафтуся" містить органічні речовини нафтового походження в такому збалансованому складі, що її можна прирівнювати до складу гомеопатичного препарату, створеного самою природою. Запаси "Нафтусі" є невичерпні, адже вона відтворюється безпосередньо завдяки дощам.

"Нафтуся" має протизапальну і імуномоделюючу дію.

Органічні речовини "Нафтусі" при попаданні в організм людини сприймаються ним як загроза можливого хімічного отруєння. Отриманий сигнал тривоги, запускає системи захисту від можливого отруєння, які скеровані на прискорення як розщеплення отрут клітинами печінки, так і виведення їх з сечею клітинами канальців нирок. Але позаяк обидві захисні системи за своїм характером - багатоцільового використання, разом з нафтоподібними речовинами прискореному перетворенню або виведенню підлягають і власні (ендогенні) речовини. Передовсім, це холестерин, який перетворюється у жовчні кислоти, що в кінцевому підсумку приводить до збільшення утворення жовчі (знаменитого жовчогінного ефекту "Нафтусі") та стимуляції гормонів кори наднирників (відповідальні за гальмування запалення і пристосування до несприятливих умов довкілля - адаптацію). Заодно знижується рівень холестерину в крові, що вельми корисно стосовно профілактики чи обмеження атеросклерозу і гіпертонії. Одночасно в нирках прискорюється виведення сечової кислоти - причини подагри і джерела утворення одного з видів ниркових каменів (уратних), а також, певною мірою, утворення сечі.

Науковцями доведено молодильну дію "Нафтусі", завдяки застосуванню апарату Шахбазова "Біотест", який визначає електрофоретичну рухливість ядер епітеліальних клітин слизової щоки. За результатами досліджень молодильний ефект "Нафтусі" оцінюється в 1 рік.

Отже, суть цілющого ефекту "Нафтусі" полягає у активації протизапальних систем (холінергічної, адренергічної і глюкокортикоїдної) та у нормалізації вегетативної регуляції імунної, травної та інших систем організму. Ключову роль у протизапальній, а ширше - у імунотропній дії "Нафтусі" відіграє її жива мікрофлора. Мікроорганізми "Нафтусі", окрім того, що виробляють біоактивні речовини-пробіотики, які впливають на імунні клітини, діють і як своєрідна жива вакцина.

"Нафтуся" - структурована вода. "Нафтуся" в прямому сенсі жива вода!