1 USD 27.7 UAH 1 EUR 32.7 UAH

Головна / Блог / ТОП-10 місць, які варто відвідати в Мукачево

ТОП-10 місць, які варто відвідати в Мукачево

Міська ратуша

Мукачівська ратуша

Мукачівська ратуша - триповерхова адміністративна будівля, збудована в 1904 році у стилі неоготики. У 1898 році було оголошено конкурс на проект ратуші. Участь брало 12 проектів серед яких переміг проект будапештського архітектора Яноша Бобули - молодшого.

Закладення підвалин майбутньої резиденції відбулось 23 липня 1903 року. Були присутні мер міста Лайош Чег, народний депутат Янош Недецеї та граф Фрідєш Карой Шенборн Бухгейм.

На ратушній вежі - годинник куранти, виготовлений Йосипом Шовінським, - на той час входив до числа п'ятірки найкращих баштових годинників у Європі.

Адреса: пл. Духновича, 2

Білий дім Ракоці (палац Шенборнів)

Білий дім Ракоці (палац Шенборнів)

Одноповерховий палац з верандою, з білого тесаного каменю, був збудований у XVII ст. Міською резиденцією родини Ракоці був правий флігель нинішньої будівлі, колишній Білий дім. У XVIII ст. палац був перебудований за проектом австрійського архітектора Йогана Бальтазара Ноймана. На верхньому поверсі містилися кімнати для графської родини Шенборнів та відомих гостей міста. Тут перебували: імператор Йосип II (1770 р.), ерцгерцоги Максиміліан (1777 р.) та Альбрехт (1852 р.), а також Франц-Йосип I. Тут відпочивав після полювання в околицях Мукачева і наслідник престолу ерцгерцог Рудольф. У 1882 р. під час гостювання в рідному краї в палаці зупинився найвідоміший у світі угорський художник Мігай Мункачі, який народився в Мукачеві.

Адреса: пл. Кирила і Мефодія, 26-28

Замок Паланок

Замок Паланок

Мукачівський замок, найцінніша історична і воєнно-архітектурна пам'ятка Закарпаття XIV - XVII століть. Замок побудований на горі вулканічного походження заввишки 68 м, значно перебудований князем Федором Корятовичем, а з часом представниками трансильванського роду Ракоці з навколишніми водяними ровами, п'ятнадцятьма бастіонами та вежами, та вбитими в землю загостреними колодами - паланками.

Адреса: вул. Шенборна, Замкова гора

Кафедральний собор Святого Мартина

Кафедральний собор Святого Мартина

Римсько-католицький храм Св. Мартина зведений ще у XIV ст. Королева Угорщини Єлизавета у 1376 році дозволила місту викарбувати на печатці зображення Св. Мартина. 20 вересня 1905 року старий храм розібрали і звели новий храм Св. Мартина у еклектичному стилі будівельником Вагнер Мартином за проектом Віктора Ціглера. Музичний орган для костьолу, "opus" 1866, був збудований у 1913 році Отто Рігером з Будапешту. Орган має 16 регістрів.

Адреса: вул. Миру, 1

Собор Успіння Пресвятої Богородиці

Собор Успіння Пресвятої Богородиці

Собор Успіння Пресвятої Богородиці - греко-католицький храм Мукачівської греко-католицької єпархії, збудований і висвячений 27 серпня 1859 року. Будівництво тривало 30 років. Храм в сучасному виді представляє собою тринефну споруду. Напівкруглий центральний неф має довжину 38 метрів, ширина складає 29,5 м, дах і верхні частини спираються на масивні колони. Всього під час Богослужіння у храмі можуть вміщуватись 2000 прихожан.

Святині храму:

- часточка Животворного Хреста (в іконі Животворного Хреста), яка була принесена з Риму;

- копія Туринської плащаниці;

- копія одного з цвяхів, що утримували тіло Ісуса на хресті.

Адреса: вул. Федорова, 2

Реформаторський храм

Реформаторський храм

В 1795 році за дозволом цісаря Йосипа II був зведений реформаторський храм, але без дзвіниці. Дзвіницю добудували у 1798 році. Під час урочистостей постріл з пушки звалив дзвіницю, яка була зведена заново у 1815 році. Над головним входом в храм є напис: "Цей святий дім зведений на славу Святого Духа, Святої Трійці у 1795 році на власні кошти конфесією Гельветського віросповідання завдяки святих понукань Його величності римського цісаря і короля Йожефа II".

Цінні експонати і реліквії храму: духовний орган фірми Рігер.

Адреса: вул. Духновича, 11

Свято-Миколаївський жіночий монастир

Свято-Миколаївський жіночий монастир

Мукачівчький Свято-Миколаївський жіночий монастир XI - XVI ст. на чернечій горі в Мукачеві. З 1491 року монастир стає резиденцією закарпатських владик, які об'єднали все Закарпаття в Мукачівській єпархії.

Під час війни між австрійськими Габсбургами та трансільванськими князями у 1537 році Мукачівський монастир був зруйнований, тоді і було втрачено велику частину монастирських документів та архівів. Відновлення монастиря проходило у 1538 - 1550 роки при єпископі Василі I і за допомогою австрійського імператора Фердинанда I. У 1646 році, після підписання церковної Унії, стає греко-католицьким. Монастир був резиденцією єпископа, в ньому велася хронологія, листувалися богослужбові та повчальні книги.

Святині монастиря:

- Іверська ікона Божої Матері, привезена з гори Афон;

- Рака з частиною мощів преподобного Мойсея Угрина.

Адреса: вул. Північна, 2

Оглядове колесо

Оглядове колесо в Мукачево

Парк "Перемоги" - це затишні впорядковані алеї на набережній річки Латориця, звідки відкривається красивий вид на Чернечу гору і Свято-Миколаївський монастир. На території парку розташовані дитячі каруселі і атракціони, "американська" гірка та оглядове колесо діаметром 30 м, з якого можна милуватися північно-східною частиною міста Мукачева, побачити дзвіниці храмів та Замкову гору. Не виключено, що під час вашого візиту в парк, ви потрапите на черговий фестиваль, концерт чи міське свято, які тут часто відбуваються. Чудове місце для відпочинку компанією чи сім'єю.

Сакури

Сакури в Мукачево

Навесні, в кінці квітня - початку травня, в Мукачеві та інших містах Закарпаття квітнуть неймовірно пишним рожево-білим цвітом сотні дерев сакури - традиційний символ жіночої молодості і краси. Це захоплююче видовище щорічно привертає увагу тисячі туристів. Сакура визнана візиткою міста Мукачево. Загальна довжина нових посадок сакури понад 4 км.

Драматичний театр

Драматичний театр в Мукачево

Театр збудовано у 1899 році. Сьогодні на базі театру створений і щорічно проводиться міжнародний театральний фестиваль національних меншин україни "ЕТНО-ДІА-СФЕРА".