1 USD 27.7 UAH 1 EUR 32.5 UAH

Головна / Блог / Моршинська русалко, дай води напиться

Моршинська русалко, дай води напиться

У прикарпатському краю, серед обсаджених ялинками алей, б’ють джерела мінеральних вод, повітря чисте, як серед гірських шпилів, а люди походжають з керамічними глечиками у руках з короткою, але цілющою для їхнього здоров’я назвою "Моршин".

Це невеличке містечко Львівщини, розташоване за 14 км на південь від міста Стрий в долині ріки Бережниця, є відомим бальнеологічним курортом не лише в Україні, а й у світі. Адже Моршин здавна багатий на унікальні джерела мінеральних вод, які є ефективним засобом для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту.

Бювет мінеральних вод в Моршині

Для гостей Моршин відкривається кам’яною аркою, за якою височить статуя Спасителя. За нею розташований бювет мінеральних вод, який нагадує грибочок – саме тут можна побачити натовп бажаючих набрати собі моршинської води. У бюветі з джерел №1 і №6 набирають водичку за санаторними картками. Ліворуч від бювету знаходиться капличка, а з протилежного боку – статуя Божої Матері та джерело, назване в її честь. Для тих, хто прагне насолодитись духовним відпочинком відкритий релігійний кінотеатр "Благовість".

Якщо ви бажаєте знайти у лісовому обрамленні прикарпатського відпочинку приємну прохолоду - доріжка непомітно приведе вас до озера "Лісове". Там діти плюскаються у воді, дорослі катаються на лодках, зблизька доноситься запах шашликів; у ресторанчику на березі озера смачно готують рибу. А неподалік, вздовж дороги знаходиться колоритний кафе-бар "Козак". Подвір’я цього стильного українського закладу вміщує млин, віз, каруселі, і навіть, гніздо з майжесправжніми лелеками.

Протилежна сторона курортного містечка орієнтована на розважальний відпочинок: невеличкі кафе, бари, дико-клуб, а також будинок культури, звідки частенько лунає музика.

Сьогодні на курорті функціонують 6 санаторіїв, підпорядкованих ЗАТ "Укрпрофоздоровниця" з романтичними назвами: "Світанок", "Дністер", "Лаванда", "Черемош", "Перлина Прикарпаття" та "Пролісок". Однак, варто зазначити, що серйозних інвестицій в інфраструктуру містечка зараз не здійснюється. А курортне містечко, щоб постійно розвиватись і зцілювати недуги людей своїми неповторними природніми багатствами, тим самим прославляючи нашу державу далеко за її межами, повинно мати дбайливого господаря.

На згадку про себе Моршин подарує вам джерельну водичку: фігурка русалки, вмонтована у стіну, вказує на кран джерела №4, що, здається, наче з присмаком меду.

P.S. Історик Василь Лаба у своїй книзі "Історія Моршина від найдавніших часів до 1939 року", виданої у Львові в 2006 року припускає походження назви містечка від румунського слова "мурса", що означає "вода з медом".