П'ятий океан :: Трускавець  Дворик Лева :: Трускавець  
  ЛЬВІВ ||  МОРШИН ||  СВАЛЯВА ||  СЛАВСЬКЕ ||  СХІДНИЦЯ ||  УЖГОРОД ||  ЯРЕМЧЕ ||  БУКОВЕЛЬ ||  ВІДПОЧИНОК В КАРПАТАХ перейти на російську версію
Трускавець :: Facebook Трускавець :: Twitter Трускавець :: Google+ Відео про Трускавець РЕКОМЕНДУЄМО:   ВІЛЛА "ЖАСМИН" :: З ЛІКУВАННЯМ НА МІСЦІ ||  САНАТОРІЙ "ЛИБІДЬ" :: ЕКОНОМ ВАРІАНТ ||  САДИБА "АНАСТАСІЯ" :: ЦІНА - ЯКІСТЬ ||  ГОТЕЛЬ "СВИТЯЗЬ" :: VIP ВІДПОЧИНОК ||  САНАТОРІЙ "ДНІПРО" :: ВСЕ ВКЛЮЧЕНО Акції
  МЕНЮ:
  Дисконтна карточка
  Правила бронювання
  Наявність місць під запит
  Пропозиції з поселення

  БРОНЮВАННЯ:
санаторії


готелі


пансіонати, вілли


котеджі, садиби


квартири
  ПОГОДА:

 
  Рекреаційні ресурси Трускавця

Продовження »
«« Повернутися в разділ "Рекреаційні ресурси"

НафтусяТеодор Торосевич Слабомінералізована, майже як прісна вода для пиття, з легким запахом сірководню і присмаком нафти. Звідси і назва лірична така - "Нафтуся", хоч раніше її називали просто: нафтова вода.

Львівський фармацевт - хімік Теодор Торосевич із давнього вірменського роду Торосянів, які поселилися в Галичині ще на початку минулого сторіччя, провів науковий хімічний аналіз "Нафтусі", майже всіх вод мінеральних джерел нашого краю. Із цього часу не послаблюється цікавість до цієї унікальної води. Багато великих таємниць довкола "Нафтусі". Великих таємниць ми не розкриємо, зате маленькими - звичайно ж поділимося.

ОТЖЕ ВСЕ ПРО "НАФТУСЮ" ДЛЯ КОРОТКОГО ЗНАЙОМСТВА.
…ГЕОЛОГИ ЗНАЮТЬ,
що на невеликому схилі курортної балки атмосферні опади, проникаючи через пористі піщаники з високим вмістом органічних речовин, особливо залишків нафти, на глибині 18-50 м утворюють водоносні горизонти. Ось так просто, на перший погляд: падеє дощ або сніг на маленьку ділянку трускавецької землі, а через деякий час десь там, на глибинні - готова і таємнича "Нафтуся", яка принесла славу нашому краю. Її запасів досить, щоб у Трускавці щорічно оздоровлювалося десятки тисяч хворих.

…ХІМІКИ ЗНАЙОМЛЯТЬ ТИХ, хто вперше зустрічається з "Нафтусею", з розкритою таємницею її хімічного складу. Отже, ще раз, тепер уже більш детально: трускавецька "Нафтуся" - це слабомінералізована вода /концентрація солей не більше 0,8 г/л, безбарвна, навіть дуже прозора, холодна /8-10 градусів за Цельсієм/ з легким запахом сірководню і присмаком нафти. Однак "Нафтуся" все-таки смачна. Недаремно кажуть, що вода володіє пам`яттю. І "Нафтуся" залишає в людській пам`яті значний слід. "Нафтуся" містить майже всі мікроелементи, різні гази і ще … мікроорганізми. Так. Але не лякайтеся, це корисна флора, здатна розвиватися на перелічених хімічних компонентах "Нафтусі". Тому розповідь хіміків можуть доповнити біотехнологи, бо наша вода не тільки те, що впало з неба, пройшло через геологічні структури, але і складний продукт мікробної життєдіяльності. Десятки груп мікроорганізмів "населяють" "Нафтусю". Всі вони щось використовують і щось виділяють, надаючи воді лікувальні властивості. Чи радіоактивна "Нафтуся"? Радіонуклідів, пов`язаних з чорнобильською катастрофою, поки що не знаходять. Однак, природня радіоактивність існує, і вчені встановили, що "Нафтусю" можна розглядати як воду метеоритного походження. Хто б міг подумати про зв`язок цієї води з Космосом? Окремі структури "Нафтусі" взаємодіють з рецепторами парасимпатичного і симпатичного відділів вегетативної нервової системи, що суттєво впливає на тонус гладкої мускулатури шлунку, кишківника, жовчних і сечових шляхів, кровоносних судин, і є одним із механізмів, які забезпечують протибольовий ефект.
Хімічний склад "Нафтусі" наступний: неорганічні компоненти (мг/л): гідрокарбонати (440-450); сульфати (57-58); кальцій (104-110); магній (35-45); натрій (3-5); хлор (15-20); калій (2-6); сірководень (0,5-1); органічні сполуки (мг/л): вуглець органічний (6-12); азот органічний (0,07-0,1); летючі органічні речовини (0,16-0,3); нелетючі органічні речовини (0,47-2,3); бітуми: а).масла (0,16-4,1); б).смоли (0,09-1,2); в).асфальтени (0,07-0,7).
Таким чином, загальна мінералізація не перевищує, 0,8 г/л; pH=7,0-7,2;Eh=від -70 до +446 мВ.

…ФІЗІОЛОГИ ПЕРЕКОНАНІ, що вода унікальна і суттєво впливає на всі процеси життєдіяльності організму, починаючи з обміну на мембрані клітини і кінчаючи зміною складних функцій внутрішньоклітинних структур. До багатьох компонентів "Нафтусі" особливо чутливі рецептори клітин, які продукують кишкові гормони (гастрин, секретин, холецистокінін), що забезпечують функціональну активність шлунку, печінки і жовчних шляхів, підшлункової залози. У той же час до звичайної питної води ці клітини менш чутливі, хоч реагують, підтверджуючи тим самим, що питна вода не байдужа для організму. Окремі структури "Нафтусі" взаємодіють з рецепторами парасимпатичного і симпатичного відділів вегетативної нервової системи, що суттєво впливає на тонус гладкої мускулатури шлунку, кишківника, жовчних і сечових шляхів, кровоносних судин, і є одним із механізмів, які забезпечують протибольовий ефект. Фізіологи не виключають можливості і прямого впливу окремих компонентів "Нафтусі" на метаболічні процеси в печінковій клітині, що доведено на ізольованій тканині печінки, коли відсутній гормональний або нервовий зв`язок. Суттєве гальмування зворотнього всмоктування рідини в ниркових канальцях і одночасна стимуляція клубочкової фільтрації в нирках, яка виникає після вживання "Нафтусі", забезпечують значно більше посилення сечовиділення, ніж після питної води або інших мінеральних вод. Неможливо приховувати й те, що "Нафтуся" має бактерицидні властивості. Так, кишкова паличка гине в ній значно швидше, ніж в питній воді.

…ЛІКАРІ ВИКОРИСТОВУЮТЬ МОЖЛИВОСТІ "НАФТУСІ" і скеровують пацієнтів до Трускавця з переконанням, що лікування буде корисним. І вони рідко помиляються. Отож, кого направляють лікуватися в Трускавець? Перш за все, хворих з недугами печінки і жовчних шляхів зі схильністю до утворення жовчних каменів. Вживання "Нафтусі" забезпечує ліквідацію застійних явищ у жовчних шляхах, завдяки посиленню жовчетоку. Нормалізація тонусу і скоротливої функції жовчного міхура приводить до зменшення больового симптому, жовтушності та свербіння шкіри. Відновлення функції печінки, жовчних шляхів підтверджується нормалізацією концентрації білірубіну та холестерину в сироватці крові. Суттєва перебудова у функціонуванні печінкової клітини стимулює продукцію жовчних кислот, що забезпечує підтримку холестерину жовчі в розчиненому стані, запобігаючи, тим самим, утворенню жовчних каменів. Так вважає більшість дослідників і практикуючих лікарів. Багато з того, що не всмоктується назад в кров після фільтрації нирками, завдяки "Нафтусі", виводиться з сечею і, таким чином, створюються умови для запобігання каменеутворення в сечових шляхах. Чотирьохтижневе перебування в Трускавці хворих з подагрою або, як тепер називають, обмінним поліатритом, суттєво змінює інтенсивність болю в суглобах. Хворі відчувають полегшення. Однак не завжди буває достатньо цього терміну. Можливо, слід було б продовжити вживання "Нафтусі" для цієї категорії хворих, у тому числі, і в домашніх умовах. Енергійна стимуляція сечовиділення при одночасному розслабленні гладкої мускулатури благодійно впливає на самостійне і малоболюче відходження невеликих каменів і піску із сечових шляхів. У цій ситуації також часто виникає необхідність продовжити лікування "Нафтусею".

…ПАЦІЄНТИ ВІРЯТЬ ЛІКАРЯМ І "НАФТУСІ", але краще побачити, а ще краще - хоча б раз попробувати. ПОПРОБУЙТЕ! У вас є така можливість! Щороку тисячі пацієнтів не тільки пробують "Нафтусю", але повноцінно лікуються у Трускавці. Якби ми сказали, що усім, без вийнятку, стало краще,- в цьому НІХТО НЕ СУМНІВАЄТЬСЯ! Так от, ЩАСЛИВЦІВ значно більше! Які ж тоді причини невдач? В основному наступні: пацієнт прибув на курорт без рекомендації лікаря, а чутки про цілющі властивості "Нафтусі" виявилися для нього перебільшеними, пацієнт не дотримався порад лікаря, лікар в чомусь був дезінформований або не все використав для вибору оптимального варіанту лікувального застосування "Нафтусі" та інших фізіотерапевтичних засобів. Як немає ліків від усіх хвороб, так і "Нафтуся" не панацея. Але той, хто з допомогою лікаря правильно вибрав лікування, без сумніву, значно покращить своє здоров'я. В роки після Чорнобильської катастрофи люди посилено шукають шляхи швидкого виведення радіонуклідів. Десятки тисяч потерпілих, які проживають на радіаційно забруднених територіях, мають у своєму організмі підвищену активність радіонуклідів, що свідчить про постійне вживання харчових продуктів, а можливо і води, з вмістом радіонуклідів. Чи в змозі "Нафтуся" сприяти виведенню радіонуклідів? Потрібно чесно відповісти: радіоцезій, який частіше зустрічається в організмі потерпілих від Чорнобильської катастрофи, повинен легше виводитись при вживанні "Нафтусі". Міграцію радіостронцію потрібно ще вивчати. Звичайно, перебування протягом 25 днів в умовах курорту з уживанням "Нафтусі" і екологічно чистих продуктів, буде сприяти виведенню радіонуклідів. В якій мірі у конкретної людини, - можна відповісти, проводячи в умовах курорту спеціальні спостереження. В останній час відкрита ще одна лікувальна особливість "Нафтусі" - ксенобіотико-адаптогенна, тобто здатність організму під дією води суттєво підвичувати свої захисні сили. Включаються резервні можливості організму, що забеспечує знешкодження чужерідних речовин (ксенобіотиків), в тому числі і мікроорганізмів. Так уже склалося, що в Трускавці при різних захворюваннях органів травлення і сечовиділення, застосовоють інші мінералні води. Але ніщо не може зрівнятися з "Нафтусею", особливо при захворюванні жовчних та видільних шляхів.

Якщо ВИ відчуваєте, що ВТОМИЛИСЯ - ПРИЇЖДЖАЙТЕ ДО ТРУСКАВЦЯ! Багато недугів покинуть ВАС!

Продовження »
«« Повернутися в разділ "Рекреаційні ресурси"

 
  РЕКЛАМА НА САЙТІ:


Для розміщення інформації
про Вашу базу відпочинку
звертайтеся за телефонами:
+38 (097) 990-05-51
+38 (095) 121-29-67
/ Мацько Мар'ян /
» детальніша інформація

на головнузворотній зв'язок  
© УкрЗахід 2006-2017